איך להוריד סרטוני פלאש (לא רק) כמעט מכל אתר

צפייה בסרטונים באינטרנט זה נחמד, לא צריך להוריד אותם לפני הצפיה, אבל לפעמים זה פשוט מעצבן. כשמהירות הצפייה גבוהה ממהירות ההורדה הסרטון נתקע כל הזמן, וגם אחרי שחיכית עד שהוא ייטען, קפיצה קדימה או אחורה עשויה לגרום להורדה מחדש. ומה עושים אם רוצים להציג את הסרטון במקום ללא חיבור אינטרנט? הבנתם את הקטע.

אם רק היו נותנים להוריד את הסרטון ולהשתמש בנגן הסרטים הרגיל שלנו החיים לפעמים היו יותר קלים. למזלנו להוריד סרטונים לא כל כך קשה כמו שחושבים ברוב המקרים וכל אחד יכול לעשות את זה בלי תוכנות מיוחדות חוץ מדפדפן.

אתרי עזר

נתחיל מהפתרונות הרגילים. כל אחד בטח מכיר את האתרים שמדביקים בהם כתובת של עמוד YouTube ומקבלים קישור להורדה של הסרטון או של קובץ mp3 של האודיו. למי שלא מכיר, חיפוש מהיר בגוגל של המילים youtube ו- download יעשה את העבודה. מהניסיון שלי עם אתרים כאלה זה עובד לפעמים.

מנהל הורדות

הפיתרון הנפוץ השני הוא שימוש  במנהל הורדות שיודע לזהות כשאתם צופים בסרטון ומציע לכם להוריד אותו. דוגמה למנהל הורדות כזה הוא IDM, שעולה כסף. הוא מצויין להרבה אתרים אבל לפי מה שראיתי הוא מציע להוריד סרטונים רק מאתרים שהוא מכיר.

סקריפטים

דרך נוספת, המוכרת קצת פחות, היא שימוש בסקריפטים ל-Greasemonkey. זהו תוסף ל-Firefox שמאפשר הרצה של סקריפטים הכתובים ב-JavaScript על מנת לשנות את הדרך שבה אתר מסויים מוצג או להוסיף פונקציונליות כלשהי לדפדפן. השינויים כמובן מבוצעים רק במחשב הלקוח ולא באתר עצמו. משתמשי Google Chrome לא צריכים את התוסף כי האפשרות להתקין סקריפטים מובנית בדפדפן.

את הסקריפטים מורידים בדרך כלל מהאתר userscripts.org, ואפשר למצוא שם סקריפטים מכל מיני סוגים. יש כאלה שמשנים את כל האתרים באופן כללי כדי להפוך אותם לקריאים יותר, ויש כאלה שמשנים רק אתר אחד, YouTube למשל, ומוסיפים לכל עמוד עם סרטון כפתור Download שלחיצה עליו מציעה את הסרטון שבעמוד בפורמטים שונים להורדה.

יש רבים כאלה, אבל שינויים בצורה שבה YouTube עובד כל פעם גורמת לחלקם לא לעבוד, אולי בגלל זה השימוש בהם לא כל כך פופולרי. בכל מקרה, הנה סקריפט שעובד כרגע (אם האתר לא עובד אפשר להוריד מפה). אם התקנתם את Greasemonkey או שאתם משתמשים ב-Chrome פשוט לחצו על Install בפינה הימנית למעלה של העמוד וזהו, מעכשיו לכל הסרטונים ב-YouTube יהיה כפתור Download.

כלי פיתוח בדפדפן

לכל אחד מהפתרונות שהצעתי יש חסרונות, ואני רוצה להציע פיתרון פשוט שפתאום חשבתי עליו ואני לא יודע למה לא שמעתי על אנשים שעושים את זה. הרעיון הוא כזה, ל-Chrome יש את ה-Developer Tools שאפשר לגשת אליו דרך התפריט או בעזרת לחיצה על Ctrl+Shift+I. ל-Firfox יש את Firebug. בשניהם יש טאב שנקרא Network והוא מראה למשתמש אילו קבצים הדפדפן מקבל מהשרת בזמן טעינת אתר וכמה זמן לוקח להוריד כל אחד מהם.

אפשר לראות בתמונה שלקובץ שלוקח הכי הרבה זמן לרדת, זה עם קו ההתקדמות הצהוב, קוראים videoplayback, הוא מסוג flv שזה Flash video, והגודל שלו הולך ועולה. לא קשה להבין שזה הסרטון שלנו. קליק ימני, copy link address, ויש לנו את הכתובת של הסרטון. את הכתובת אפשר לפתוח בטאב חדש בדפדפן או להדביק במנהל הורדות והנה יש לנו את הסרטון.

ב-Firefox הכל אותו דבר. אפשר לראות שהסרטון שלנו נמצא בשורה שבה כתוב 44MB:

לצערי גם לשיטה הזאת יש מגבלות. ישנם אתרים בהם מכל מיני סיבות השרת מחלק את הסרטון לחלקים קטנים ושולח אותם בנפרד לדפדפן. במקרה כזה, אם ננסה להשיג את כתובת הסרטון לא נקבל אותה בשיטה הזאת כי נראה כל חלק כבקשה נפרדת וזה לא שימושי עבורנו.

היופי בצורה הזאת הוא שפה אין תלות באתר ממנו רוצים להוריד, זה בניגוד לשיטות האחרות בהן האפשרות להוריד סרטון תלויה בשאלה האם התוכנה בה אתם משתמשים תומכת באתר ממנו אתם רוצים להוריד.

האם אתם מכירים דרך פשוטה יותר להוריד סרטוני פלאש מהאינטרנט?

קטגוריות: כללי
תגיות: , , , , ,
פורסם בתאריך 13th יוני 2012 ע"י SoleSoul