1

איך להכנס ישר ל-Desktop ב-Windows 8, ואיך מוסיפים תפריט התחלה

 
פורסם בתאריך 30th נובמבר 2012 ע"י SoleSoul

בפוסט הקודם על Windows 8 לא אהבתי את הממשק הכפול, ה-Metro (שכבר לא נקרא ככה) וה-Desktop. יש לי מחשב נייד ללא מסך מגע ואני משתמש בכל מקרה רק ב-Desktop.

באתר המאפשר להפוך את Server 2012 ל-Windows 8 מצאתי דרך להגדיר ש-Windows יכנס ישירות ל-Desktop בהפעלה של המחשב. זוהי תוכנה קטנה שתעשה את העבודה בשבילכם.

בנוסף, אם אתם כמוני ואתם מעדיפים Start menu קטן במקום ה-Start screen של Windows 8, יש תוכנת קוד פתוח שמוסיפה תפריט התחל באיזו צורה שתרצו, כמו Windows 7, או XP, או אפילו 98.  התוכנה היא Classic Shell. יש לה עוד תכונות אבל אני התקנתי רק את התפריט, ואחרי קצת הגדרות כך זה נראה:

 לפחות בשבילי, כך זה הרבה יותר נוח.

איך להוריד סרטוני פלאש (לא רק) כמעט מכל אתר

 
פורסם בתאריך 13th יוני 2012 ע"י SoleSoul

צפייה בסרטונים באינטרנט זה נחמד, לא צריך להוריד אותם לפני הצפיה, אבל לפעמים זה פשוט מעצבן. כשמהירות הצפייה גבוהה ממהירות ההורדה הסרטון נתקע כל הזמן, וגם אחרי שחיכית עד שהוא ייטען, קפיצה קדימה או אחורה עשויה לגרום להורדה מחדש. ומה עושים אם רוצים להציג את הסרטון במקום ללא חיבור אינטרנט? הבנתם את הקטע.

אם רק היו נותנים להוריד את הסרטון ולהשתמש בנגן הסרטים הרגיל שלנו החיים לפעמים היו יותר קלים. למזלנו להוריד סרטונים לא כל כך קשה כמו שחושבים ברוב המקרים וכל אחד יכול לעשות את זה בלי תוכנות מיוחדות חוץ מדפדפן.

המשך לקרוא

איך לכתוב הביתה מחו"ל בעברית

 
פורסם בתאריך 15th אוגוסט 2011 ע"י SoleSoul

אחותי נמצאת עכשיו בטיול בחו"ל. היא כותבת לנו לפעמים מיילים ומשתפת אותנו בחוויות מהטיול. זה נחמד מאוד חוץ מהעובדה שקשה לקרוא את המיילים כי הם כתובים בעיבריש, כלומר, עברית באותיות לטיניות. הסיבה היא כמובן שלא מותקן במחשבים בחו"ל keyboard layout (פריסת מקשים) בעברית ולכן לא ניתן לכתוב בעברית.

ישנם הרבה אתרים שמציגים ציור של מקלדת שניתן ללחוץ עם העכבר על המקשים שלה וכך לכתוב בעברית בכל מקום. אני לא אוהב את הפיתרון הזה כי מאוד לא נוח לכתוב עם העכבר, במיוחד כשרוצים לספר על חוויות ולא לכתוב רק משפט אחד או שניים. ישבתי עם אחי כדי לספק פיתרון טוב יותר ויצא משהו נחמד.

המשך לקרוא

3

עברנו כתובת: kfr.co.il

 
פורסם בתאריך 6th יולי 2011 ע"י vbCrLf

בשעה טובה יש דומיין קבוע לאתר: www.kfr.co.il
הדומיין החדש ישראלי עם שלוש אותיות. שיפור משמעותי ביחס לקודם 🙂

כאשר השתמשנו בכתובת הקודמת, co.cc, הקישור לפייסבוק לא עבד, וגרוע הרבה יותר, גוגל מחקו אותנו מתוצאות החיפוש יחד עם כל האתרים בעלי הסיומת co.cc.

שינינו את כל הדרוש על מנת שלא תהיינה בעיות. אם בכל זאת משהו לא עובד נשמח אם תיידעו אותנו.
לגבי RSS, בינתיים הכתובת הקודמת עובדת אבל כדאי כבר עכשיו להפנות את קורא ה-RSS לכתובת החדשה.

3

ברוכים הבאים

 
פורסם בתאריך 25th פברואר 2011 ע"י SoleSoul

שלום כולם!

במשך זמן רב רצינו, שני אחים, לכתוב את החוויות והדברים החדשים שאנחנו לומדים בנושאי מחשבים.

אתר זה ישמש כבלוג בשבילנו וכבית לפרוייקטים שאנו עוסקים בהם כעת, מאמרים או סתם דברים מעניינים אקראיים שניתקל בהם.

שם האתר הוא מרכז הכפר, המקום בו נפגשים לאחר יום עבודה להחליף חוויות. אתם מוזמנים להגיב או להציע נושאים בכל דבר שיעניין אתכם.

העיקר, ללמוד ולהנות.

יהונתן (SoleSoul) ואורי (vbCrLf) להב