תאימות משחקים – Starcraft, Diablo II ל- Windows 7

כסטודנט, בתקופות מבחנים ובתחילת סמסטר בדר"כ יש יותר זמן לנשום. אין שיעורי בית. בתקופות האלה אנחנו עושים את מה שאנחנו אוהבים יותר. מדליקים ראוטר, מרימים רשת אלחוטית, קוראים לחברים ומשחקים אל תוך הלילה.

בשנה האחרונה כמעט כולם עברו ל Windows 7 ונוצרו כמה בעיות עם המשחקים Starcraft ו- Diablo II. שניהם משחקים ישנים יחסית (1998-2000) ומצויינים של Blizzard. בשני המשחקים קיימת תופעה של עיוות צבעים כאשר Windows Explorer פועל. אין הכוונה ל- Internet Explorer אלא לסייר הקבצים.  אנחנו הצלחנו לפתור את הבעיה בעזרת קובץ bat קטן ותוכנת עזר.

נתחיל מהעובדה שכאשר סוגרים את הExplorer לפני הפעלת המשחק בעיית הצבעים נפתרת.

ב Diablo II יש צורך בשלב נוסף. קליק ימני על קובץ ה-exe והפעלה במצב תאימות ל Windows XP SP2 ולסמן את כל הv-ים חוץ מהפעלה ברזולוצייה 640×480.

כדי להפוך את התהליך לאוטומטי אפשר לכתוב קובץ bat שיסגור את הExplorer, יפעיל את המשחק ויחזיר את המצב לקדמותו כשהמשחק נסגר. את הקובץ יש לשים בתיקיית המשחק.

תוכן הקובץ יהיה:

echo off@
taskkill /f /im explorer.exe
start starcraft.exe
pause
start explorer.exe

 

אבל עדיין יש בעיה.

מתחילים לשחק. הזרגים מהמחשב של אחד מהחבר'ה עושים רעשים נוראיים בווליום גבוה ואי אפשר להנמיך כי הExplorer לא רץ ואם נפעיל אותו הצבעים ידפקו. מה עושים?

פשוט מאוד. מפעילים את הmixer ידנית.

alt+tab, ואז Task Manager. לוחצים File -> New Task וכותבים sndvol. הmixer נפתח ובו אפשר לשנות את הווליום עם העכבר. חוזרים למשחק ואין שום בעיה.

 

כדי להפוך את התהליך ליותר נגיש, כתבתי תוכנה קטנה ופשוטה ב#C.

 

התוכנה מאפשרת לסגור את Explorer, להריץ אותו, לפתוח את הmixer, ולהריץ קבצים.

לוחצים על Add, ובוחרים את הpath של קובץ ההפעלה של המשחק. סוגרים את הExplorer. מסמנים את המשחק שרוצים להריץ ולוחצים על Run.

איך לשחק אתם אמורים לדעת.

32 ביט 64 ביט קוד מקור

חובה להשתמש בארכיטקטורה מתאימה כדי שהפעלת הExplorer תעבוד.

קטגוריות: משחקים, תכנות
תגיות: , , , , , ,
פורסם בתאריך 25th פברואר 2011 ע"י SoleSoul